عطر و ادکلن ارشاکو
8 اشتباه که مانع میلیاردر شدنتان می‌شود | کلوپ آموزش
منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

۸ اشتباه که مانع میلیاردر شدنتان می‌شود

اشتباه نکنید! همه‌ی انسان‌ها ثروتمند نمی‌شوند. در واقع، چیزی از قبل برای کسی مقدر نشده است. شاید در بدو تولد برخی از کیفیات لازم برای موفقیت در وجودمان باشد اما در نهایت انتخاب‌هایی که می‌کنیم و مسیرهایی که دنبال می‌کنیم سرنوشت نهایی ما در زندگی را رقم می‌زنند. شاید باور کنید شاید هم نه اما در این جهان همه‌ی انسان‌ها می‌توانند پولدار شوند. غیرممکنی وجود ندارد، اگر به درستی از فرصت‌هایی که کائنات پیش روی‌تان قرار می‌دهد استفاده کنید به سادگی می‌توانید وارد طبقه‌ی ثروتمند جامعه شوید؛ اما متأسفانه ما انسان‌ها همیشه به جای اینکه نامحدود بی اندیشیم و از تمام پتانسیل خود برای کسب موفقیت‌های گوناگون استفاده کنیم مرتکب اشتباهات بزرگی می‌شویم که مانع میلیاردر شدنمان می‌شود. در ادامه ۸ مورد از این اشتباهات بزرگ که مانع پولدار شدن بیشتر مردم شده اند را با یکدیگر بررسی می‌کنیم:

۱-هدف ندارید!

ثروتمندترین افراد جهان وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوند دقیقاً می‌دانند برای انجام چه کار یا کارهایی از تخت خواب بیرون آمده‌اند. بیشتر ما شب‌ها بدون اینکه در ساعات بیداری دست آورد خاصی داشته باشیم به تخت خواب می‌رویم. چرا؟ چون هدف گذرای نمی‌کنیم و نمی‌دانیم از زندگی چه می‌خواهیم. احساس هدفمند بودن از درون انسان نشئت می‌گیرد. تصور کنید اگر بعد از اینکه به استیو جابز اطلاع دادند سرطان او پیشرفته است و دیگر کار چندانی نمی‌توان کرد استیو دست از تلاش و مبارزه کشیده بود، زانوی غم بغل کرده بود و افسرده و پریشان گوشه‌ای نشسته بود چه اتفاقی می‌افتاد؟ احتمالاً دیگر آیفونی که در دستتان است و شاید با آن این مقاله را مطالعه می‌کنید را هرگز نداشتیم.

۲-جاه‌طلب نیستید

در کنار هدفمند بودن باید جاه‌طلب باشید. واقعیت این است که حتی اگر بدانید هدفتان در زندگی چیست باز هم هفت میلیارد انسان دیگر در این جهان وجود دارند. به احتمال زیاد خیلی‌ها نیز به دنبال اهدافی هستند که شما دنبال می‌کنید. اگر می‌خواهید خودتان را از دیگران جدا کنید و در جامعه دیده شوید باید از رقبای خود جاه‌طلب‌تر باشید. باید بدانید رقبایتان به دنبال چه هستند و چطور می‌توان به این اهداف دست یافت. در غیر این صورت، شما نیز یکی دیگر از خیال‌باف‌هایی خواهید بود که فکر می‌کند صرف ‌نظر از سخت‌کوشی، پشتکار و اراده در نهایت همه‌ی انسان‌ها موفق می‌شوند و موفقیت به صورت یکسان بین افراد جامعه توزیع می‌شود.

۳-اهمیتی برای یادگیری مادام‌العمر قائل نیستید

یادگیری بعد از اینکه از دبیرستان یا دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوید تمام نمی‌شود. یا حداقل بهتر است اینگونه نباشد. فکر کنید در مقایسه با زمانی که یک دانش‌آموز دبیرستانی بودید فناوری چقدر پیشرفت کرده است. حالا فکر کنید بیست سال دیگر کجا خواهیم بود. آیا فقط به این خاطر که نمی‌خواهید چیز جدیدی بیاموزید دوست دارید روی تمام این پیشرفت‌های شگفت‌انگیز خط بطلان بکشید؟ به خصوص حالا که دیگر به راحتی می‌توانید یک ابزار کوچک مانند کتاب‌خوان‌های الکترونیکی را در دست بگیرید و به تمام اطلاعاتی که در اختیار بشریت است دسترسی داشته باشید. واقعیت این است که اگر برای یادگیری مادام‌العمر اهمیتی قائل نباشید فقط بین خود فعلی‌تان و انسان موفقی که می‌توانید در آینده باشید شکافی عمیق ایجاد کرده‌اید.

۴-نظم و انضباط فردی ندارید

حتی اگر عاشق یادگیری باشید، بدانید می‌خواهید چه کار کنید و چطور می‌توانید به تمام اهداف خود دست یابید باز هم برای اینکه واقعاً موفق باشید باید نظم و انضباط فردی داشته باشید. بیشتر میلیاردرهای خودساخته در تمام جوانب زندگی‌شان نظم و انضباط را تمرین می‌کنند. آن‌ها غذاهای سالم می‌خورند، بیشتر از نیازشان پول خرج نمی‌کنند، با پشتکار ورزش می‌کنند و با جان و دل برای رسیدن به خواسته‌هایشان تلاش می‌کنند. آن‌ها می‌دانند عدم رعایت نظم و انضباط فردی در بلندمدت چه آثار مخرب و زیان باری دارد، به همین دلیل همیشه هر روز در مسیر صحیح و مناسب گام برمی‌دارند تا در نهایت بتوانند به آن زندگی که لایقش هستند دست یابند.

۵-تنبلی می‌کنید

مردم وقتی فکر می‌کنند سخت‌کوشی‌شان نتیجه‌ای ندارد یا برای تکمیل مؤثر یک وظیفه یا مسئولیت به اندازه‌ی کافی خوب نیستند تنبلی می‌کنند. میلیاردرهای موفق به توانایی‌ها و قابلیت‌های خود کاملاً باور دارند و می‌دانند که حتی اگر کاری را به تعویق بی اندازند باز هم فردا صبح است و می‌توانند با انگیزه‌ی بیشتر این کار را در زمان کمتر به نحو احسن انجام دهند. آن‌ها اولویت‌بندی می‌کنند و به همین دلیل کارهای مهم و ضروری را در ساعات ابتدایی روز که انرژی و انگیزه‌شان زیاد است تکمیل می‌کنند و ادامه‌ی روز را به کارهای کم اهمیت‌تر اختصاص می‌دهند. اگر از تمام وقت‌های مرده‌ی خود به خوبی استفاده کنید هیچ وقت دست پاچه نخواهید شد و به مرور زمان در مدیریت زمان فردی خبره خواهید شد.

۶-پافشاری نمی‌کنید

پینک فلوید به بهترین شکل ممکن این مورد را توضیح داده است:

“بدو، خرگوش بدو،

چاله ای بکن، خورشید را فراموش کن،

و وقتی کارت تمام شد،

نشین، وقت آن است که چاله ای دیگر بکنی.”

به عبارت دیگر در این دنیا کار شما هرگز تمامی ندارد. چه انتخاب کنید کارها را تمام کنید چه انتخاب نکنید، وظایف و مسئولیت‌ها دائماً روی هم انباشت می‌شوند. اگر از این فرآیند عقب بمانید یا بخواهید با میانبر زدن از آن پیشی بگیرید فقط مقدمات شکست خود را فراهم خواهید کرد. میلیاردرهای موفق این واقعیت را درک کرده‌اند و به همین خاطر هیچ کاری را نصفه و نیمه پشت سر رها نمی‌کنند. شاید به تعطیلات اشرافی بروند و در رستوران‌های لوکس غذا بخورند اما همیشه تلفنشان را نزدیکشان می‌گذراند چون می‌دانند شاید اتفاقی بی افتد که نیاز به توصیه یا حضور فوری آن‌ها داشته باشد. فقط به این خاطر که امروز تمام وظایف خود را به نحو احسن انجام داده‌اید نباید فردا تنبلی کنید و انتظار داشته باشید به نتایج مشابه دست یابید.

۷-بیشتر دوستان شما سمی هستند

دوست‌های نزدیک انسان هم می‌توانند به موفقیت هر چه بیشتر او کمک کنند و هم می‌توانند باعث نابودی زندگی او شوند. اگر خودتان را با افرادی احاطه کرده‌اید که نه تنها در زندگی‌شان هیچ انگیزه‌ای ندارند بلکه سعی می‌کنند از شما نیز یک فرد شکست خورده بسازند باید هر چه زودتر رابطه‌ی خود را با آن‌ها قطع کنید. شاید گاهی اوقات این افراد شما را بخندانند و سرگرم کنند اما اگر می‌خواهید موفق شوید بودن با چنین آدم‌هایی هیچ کمکی به شما نمی‌کند؛ به عبارت دیگر، اگر خودتان را با افرادی احاطه کنید که از شما موفق‌ترند انگیزه بیشتری خواهید داشت تا هر روز و هر لحظه عملکرد بهتر و مؤثرتری از خود نشان دهید. وقتی مسیر خود را در زندگی مشخص کردید، همیشه مواظب آدم‌هایی باشید که در طول مسیر وارد روزها و لحظه‌هایتان می‌شوند. به طور کلی، اگر می‌خواهید موفق باشید با انسان‌های موفق و مثبت اندیش نشست و برخاست کنید.

۸-شغل شما مناسب نیست

بیشتر مردم درگیر کارهایی هستند که فقط برای تأمین نیازهای روزانه‌ی انسان مناسب هستند. شاید ابتدای راه با خودتان بگویید ” این کار موقتی است ” اما بعد بدون اینکه متوجه شوید یک سال دو سال می‌شود، دو سال پنج سال می‌شود و ناگهان می‌فهمید عمر شما رفته است و تمام فرصت‌های ارزشمندی که پیش روی‌تان بوده را از دست داده‌اید. اجازه ندهید این اتفاق غم‌انگیز برای شما بی افتد. شاید در آغاز با چند شکست مالی موقتی مواجه شوید، اما مطمئن باشید در بلندمدت بسیار شادتر خواهید بود و در مسیر خود به سوی موفقیت و ثروت اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

 

با تشکر از ابراز احساس شما!
بعد از خواندن مطلب چه حسی دارید؟
  • برانگیخته
  • مجذوب کننده
  • خوشحال کننده
  • حوصله سر بر
  • ناراحت کننده
  • عصبانی شدم
۹۷۰x90

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.