ارشاکو
آموزش تهیه ژل مو | کلوپ آموزش

 • ADS
 • ADS
 • آموزش تهیه ژل مو

  ژل مویی که با استفاده از بذر کتان تهیه شده و یک ژل موی طبیعی و بسیار ارازن است بویژه برای افرادی که دارای موهای مجعد یا فردار هستند بسیار مناسب می باشد . این ترکیب که امروز به شما آموزش می دهیم بدون اینکه روی موهای شما حالت خشکی ایجاد کند به آنها حالت می دهد .

  در این آموزش قصد داریم تا شما را با روشی بسیار آسان آشنا کنیم تا زین پس خود در منزل بتوانید با استفاده از بذر کتان ظرف مدت ۷ دقیقه یک ژل موی ارزان قیمت و بسیار مفید برای مو را تهیه کنید .

  ژل دانه ی کتان برای مدت دو هفته یا بیشتر البته با استفاده از مواد نگه دارنده داخل یخچال سالم باقی می ماند و کاملا قابل استفاده است . البته شما می توانید آنرا برای استفاده های بعدی فریز یا منجمد هم کنید .

  مواردی که در تصویر می بینید را تهیه کنید . البته این موارد در داخل متن نیز ذکر شده اند .

  گام ۱ :

   بذر کتان را برای یک شب خیس کنید . اینکار باعث افزایش عملکرد ژل شده و پخت آن نیز سریعتر انجام می گردد . ( این مرحله اختیاری است )

  گام ۲ :

  بذر را با آب ترکیب نموده و روی اجاق گاز قرار دهید و هر از چند گاهی آنها را مخلوط کنید ، اصطلاحا هم بزنید و مقداری نمک را نیز به آن اضافه کنید( اختیاری ).

  گام ۳ :

  مخلوط را به آرامی و به طور مداوم به هم بزنید تا جوش بیاید . زمانیکه مخلوطی کف آلود یا ژل مانند را داخل ظرف دیدید شعله را کم کنید و روی حرارت متوسط قرار دهید .

  گام ۴ :

  زمانی میرسد که تمامی دانه ها داخل ظرف ته نشین می شوند و مخلوطی ژل مانند را به صورت معلق داخل ظرف می بینید . در این لحظه شعله را خاموش کنید و محلول را از داخل صافی رد کنید .

  توجه داشته باشید که ظرف مورد نظر را بلافاصله بشویید چرا که اگر زمان بگذرد شست و شوی آن بسیار سخت خواهد شد .

  گام ۵ :

   بعد از اینکه مخلوط کمی سرد شد ، مقداری ماده ی نگهدارنده را به آن اضافه کنید ( اختیاری ) . حتی شما می توانید هرگونه اسانسی از جمله اسانس روغن ، روغن ، کره ، ژل آلوئه ورا را نیز به آن اضافه کنید . انتخاب با خودتان است .

  گام ۶ :

   با یک همزن مواد را خوب به هم بزنید تا اگر ذره ی درشتی هم داخل مخلوط باقی مانده حل شود و محلول یکدست شود . ژل باید همانند سفیده ی تخم مرغ قوام بیاید .

  مخلوط را داخل ظرفی ریخته و آنرا در یخچال نگه دارید .

  گام ۸:

   هنگام استفاده سعی کنید مقدار بیشتری از ژل را به موهای خود بمالید ، طوریکه کاملا اشباع شود در غیر اینصورت آنطور که باید موثر نخواهد بود . و اجازه دهید ژل روی موهایتان به صورت طبیعی خشک شود . پس از استفاده خواهید دید که موهایتان به جای اینکه حالت چسبنده ای داشته باشد یا خشک شود کاملا نرم و لطیف بوده و در صورتیکه جایی از موهایتان احساس کردید که ژل زیاد بوده و خشک شده کافیست تا با دست کمی آن قسمت را ماساژ دهید تا همه چیز درست شود .

  با تشکر از ابراز احساس شما!
  بعد از خواندن مطلب چه حسی دارید؟
  • برانگیخته
  • مجذوب کننده
  • خوشحال کننده
  • حوصله سر بر
  • ناراحت کننده
  • عصبانی شدم
  برچسب ها : , , , , , , , , ,

  ديدگاهي بدهيد !


  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.