ارشاکو
آموزش ایجاد سایه با استفاده از فتوشاپ CS3 | کلوپ آموزش

 • ADS
 • ADS
 • آموزش ایجاد سایه با استفاده از فتوشاپ CS3

  200px-Man9_716

  افزودن سایه به تصاویر می تواند تصاویر شما را دراماتیک تر و یا واقعی تر کند . در این آموزش به شما خواهیم آموخت که چطور در فوتوشاپ CS3 سایه بسازید .

   گام ۱ :

  عکس مورد نظرتان را در فوتوشاپ باز کنید. اطمینان حاصل کنید که تصویر مورد نظرتان برش خورده و روی یک لایه ی شفاف یا transparent قرار دارد . برای لایه ی مورد نظرتان یک اسم انتخاب کنید . عکس برش خورده را جایی از صفحه قرار دهید که فضای کافی برای ایجاد سایه وجود داشته باشد .

  Open your image.

  گام ۲ :

  لایه ی عکس را کپی کنید . یک لایه ی جدید باز کنید و رنگ آن را به سفید تغییر دهید و این لایه را زیر لایه ی تصویرتان بیندازید . نام لایه ی کپی (layer copy) را به سایه (shadow) تغییر دهید .( Duplicate the image layer )

  Duplicate the image layer.

  گام ۳ :

  در قسمت Set the foreground color  رنگ تصویرسایه را به مشکی تغییر دهید . به قسمت Filters رفته و روی Blur بایستید و سپس گزینه ی Gaussian blur را انتخاب کنید و blur around را روی ۳ تا ۵ بگذارید .

  Set the foreground color to black.

  گام  ۴ :

  نگاه کنید که اگر لایه ی سایه اکنون فعال است دکمه های  CTRL  و  T را به صورت همزمان فشار دهید . دور تا دور عکس توسط یک چهار گوش گرفته می شود که روی  این چهارگوش ۸ مربع کوچک قرار دارد . ببینید که نور از کدام طرف به تصویر شما می تابد و تصویر را با استفاده از مربع های کوچک خلاف جهت نور جا به جا کنید .

  کلید CTRL را نگه دارید و روی مربع ها ی کوچک کلیک کنید و توسط آن به تصویرتان فرم دهید و آن را در جهت دلخواه تنظیم کنید و در نهایت Enter  را بزنید تا تصویر ثابت شود . توجه داشته باشید که در اینجا قرار است یک سایه بسازید پس با توجه به دیده ها و دانسته های خود در این مرحله تصویرتان را به شکل یک سایه بسازید .

  Distort the shadow.

  گام ۵ :

  اکنون لایه ی سایه ی فوتوشاپ را فعال کنید . بدین صورت که روی لایه ی سایه ای که خودتان با نام  shadow ساختید و در مرحله ی قبل جهت آن را تنظیم نمودید دوبار کلیک کنید و سپس روی قسمت  drop shadow کلیک نموده و برای لایه ی shadow یک سایه بیندازید . opacity lower را تنظیم کنید و آن را حدودا روی ۷۰ یا ۸۰ درصد قرار دهید . برای سایه نیز رنگ خاکستری مناسب است .آن را تبدیل به رنگ خاکستری کنید . و در نهایت نیز لایه ی سایه را کپی کنید . شما این سایه را نیاز دارید .

  Activate the shadow layer and set the opacity lower so it becomes greyish, about 70-80% is good.

  گام ۶ :

  لایه ی سایه را فعال کنید و opacity را در آن کمتر کنید تا جایی که شما رنگ مشکی را به خاکستری روشن تبدیل کنید .

  Activate the copy of the shadow layer.

  گام ۷ :

  سایز سایه را کمی بزرگتر کنید . در اصل اندازه ی آن را تنظیم کنید .

  Resize the copy of the shadow layer.

  گام ۸ :

  تصویرتان را با فرمت PNG  یا  to GIFذخیره کنید و از کار خود لذت ببرید . اگر فایل خود را با این فرمت ها ذخیره کنید این اجازه را خواهید داشت تا عکستان را وارد هر جا یا هر نرم افزاری کنید و روی آن کار کنید .

  Save your image.

  با تشکر از ابراز احساس شما!
  بعد از خواندن مطلب چه حسی دارید؟
  • برانگیخته
  • مجذوب کننده
  • خوشحال کننده
  • حوصله سر بر
  • ناراحت کننده
  • عصبانی شدم
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  ديدگاهي بدهيد !


  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.